10 najlepszych hitów internetu

Pamiętacie jeszcze Cezika? Wciąż czytacie dzieła słynnego autora Cacao DecoMorreno? To zabawne, jak szybko w internecie przyjmują się niektóre treści. W zasadzie nigdy nie wiadomo co akurat stanie się hitem internetu. Czy mamy pewność, że to co wrzuciliśmy nie stanie się w ekspresowym tempie najpopularniejszym filmem, zdjęciem, czy powiedzonkiem? I co sprawia, że w niektórych przypadkach hity internetu zostają prawie całkiem zapomniane, a czasami pozostają w naszej świadomości? Oto lista 10 najlepszych moim zdaniem hitów polskiego internetu ostatnich lat!

1.Gwóźdź programu

W zasadzie do dziś oglądany i komentowany filmik doczekał się niewyobrażalnej liczby swoich kopii w internecie. Jeśli cała akcja nie była ustawiona, to Pan Ząbek, którego pomyłka spowodowała uszczerbek na zdrowiu Marzeny Rogalskiej, miał dwie możliwości. Jedną z nich było przemilczenie całej sytuacji i wycofanie się, jednak to mogłoby zniszczyć jego karierę. Drugą opcją było wykorzystanie chwilowej sławy i przeobrażenie wszystkiego na swoją korzyść. Iluzjonista zdecydował się na drugą możliwość, co łatwo wywnioskować oglądając jego ostatni występ w Mam Talent.

2.Konkurs fotograficzny „Ja i moja Magda Gessler”

Widzieliście zdjęcie przesłane na konkurs fotograficzny pod tytułem „Ja i mój pies”, gdzie zamiast czworonoga znalazł się policjant? Pewnie tak. Nawet nie jedno, bo po chwili strona konkursu została zasypana tego typu cudami. Przyznam, że również nie mogłam przestać się śmiać. Internauci podchwycili temat i na Facebooku możemy teraz znaleźć coraz więcej stron typu „Konkurs fotograficzny ja i moja Magda Gessler”, czy „Konkurs fotograficzny moje cycki i kot”.

3.Hera koka hasz LSD

Kto nie słyszał tego utworu w wykonaniu zdolnej Karoliny Czarneckiej? Jak to się stało, że w krótkim czasie utwór i jego wykonanie stało się aż tak popularne? To przykład na to, że nigdy nie wiemy co i kiedy może stać się bardzo popularne. Przecież nikt nie wrzucił tego filmiku dla żartu, a na pewno nikt nie spodziewał się, że wyjdzie on poza kręgi miłośników Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

4.Ale urwał! Ale to było dobre!

Zwykły film z oblodzonej osiedlowej drogi z dość zabawnym komentarzem sprawił, że do dziś to powiedzenie jest powszechnie stosowane w różnych sytuacjach.

5.Pies-pająk

To fenomen ogólnoświatowy. Wcześniej znany niezbyt licznej grupie osób Sylwester Wardęga swoim filmem wywołał w sieci prawdziwą furorę. Dobry montaż i ciekawy pomysł (zaczerpnięty co prawda od innego youtubera) przyniósł mu sławę i prawdziwe pieniądze. Kolejne filmy, jak można się było spodziewać, nie powtórzyły tego sukcesu. Co więcej, nowe pranki nie są już amatorskie tak jak kiedyś, co według mnie sprawia, że straciły świeżość i dawny urok.

6.Czy ona tańczy też dla ciebie?

Do dzisiaj hit Weekendu króluje na weselach, dyskotekach i wszelkich imprezach. Tam, gdzie jest Disco polo, nie może zabraknąć „Ona tańczy dla mnie” Weekendu!

7.Cezik i jego „Ona tańczy dla mnie”

Pamiętacie jeszcze Cezika? Przyznam, że sama na długi czas zapomniałam o jego istnieniu. A przecież jego aranżacja i wykonanie „Ona tańczy dla mnie” było w 2012 roku jednym z najpopularniejszych w Polsce. Ja sama nuciłam ciągle tę piosenkę w aranżacji jazzowej. Gdzie zniknął Cezik?

8.Cacao Deco Morreno

To przykład genialnej, zamierzonej lub nie, akcji marketingowej. Jeden niezbyt błyskotliwy wpis uruchomił całą lawinę zdarzeń, a wszystko to nie pozostało jedynie facebookowym szałem. W Piotrze i Pawle mogliśmy na przykład obserwować opakowania słynnego kakao w dziale książkowym z podpisem „bestseller!” Nie dowiemy się już zapewne, czy była to zaplanowana akcja marketingowa, która przerosła wszelkie oczekiwania, czy wpis był żartem zwykłego internauty, czy też może ktoś popełnił go na poważnie (w co nie wierzę). Nie ulega jednak wątpliwości, że każda marka marzy o takiej kampanii.

9.Gangnam Style

Tego kawałka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać ani opisywać. Ponad 2,5 miliarda wyświetleń na You Tube mówi wszystko.

10.My słowianie

Tego hitu również nikomu nie trzeba przedstawiać. Kawałek wciąż grany i lubiany, choć ten prawdziwy szał już przeminął. Mimo to, myślę, że jeszcze długo nie zapomnimy o hicie Donatana i Cleo.

Hity internetu co chwilę pojawiają się i znikają. Jestem ogromnie ciekawa co już niedługo stanie się nowym hitem internetu. Jedno jest pewne, długo nie będziemy na niego czekać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *