Oglądam Modę na sukces

Tak, oglądam „Modę na sukces”. Z małymi i większymi przerwami, od około 3. roku życia, kiedy to babcia zaraziła mnie tym serialem. Aktualnie robię to regularnie. Nie pomijam prawie żadnego nowego odcinka. Zaskoczeni? Po co w ogóle o tym piszę?

Raczej mało kto przyznaje się do oglądania/ czytania/ słuchania filmów/ seriali/ książek/ gazet/ muzyki, które powszechnie uchodzą za „obciachowe” i po prostu kiepskie. Ile razy słyszałam rozmowy na temat najnowszych odcinków kultowej „Gry o tron” czy innych „modnych” seriali. Z pewnością są dobre. Nie kwestionuję tego. Ja jednak ich nie oglądam. Co więcej, szał na coś sprawia, że jako socjolog interesuję się tematem, ale z wrodzonej przekory nie oglądam (i nie udaję że oglądam) tych „modnych” seriali. Po co miałabym robić to tylko po to, by ludzie bardziej mnie lubili, szanowali, a ja czułabym się z tym lepiej? Czasem zdarza się, że dopiero po czasie zaczynam oglądać treści, które były bardzo modne jakiś czas wcześniej. Nie wkurza mnie wtedy przymus oglądania tego co jest „fajne”. I w istocie potrafię pokochać taki serial.

Wieczorem wolę wygodnie zasiąść na kanapie i odpalić kolejny odcinek mojej ulubionej opery mydlanej na Player.pl. Nie twierdzę, że jest zrobiona na wysokim poziomie. Jednak momentami gra aktorska potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Niektóre sceny natomiast są wręcz absurdalnie śmieszne. Ale może właśnie to w niej uwielbiam. Jak to się mówi – mnie śmieszy.

Jeszcze niedawno nie przyznałabym się do tego publicznie. Teraz coraz bardziej mam gdzieś, co kto o mnie pomyśli. Nie będę udawać, że oglądam tylko modne i popularne seriale, słucham tylko ambitnej muzyki (takowej też słucham). Moja rozrywka jest powszechnie uznana za mało ambitną. I dobrze mi z tym.

Liczba komentarzy: 4

 1. Kąpielowy Weekendowy napisał(a):

  To który teraz mamy odcinek?:) cxy to w ogóle leci jeszcze na TVP?:)

  1. okiemsocjologa napisał(a):

   Odcinek 6424 😉 Już od dawna nie leci na TVP, TVN Player wykupił i oglądać można Player.pl 😉

   1. Kąpielowy Weekendowy napisał(a):

    Ale jeśli dobrze pamiętam to jest jakiś inny serial amerykański który natrzaskal więcej odcinkow

    1. okiemsocjologa napisał(a):

     A nie wiem nawet, trzeba by zapytać wujka google 😉 Modę wcąż kręcą w Stanach, także ma szansę w przyszłości pobić rekord 😀

Comments are closed.